Rola rodzica w rozwoju swojego dziecka.


rodzicOstatnio poszukując filmów motywujących na popularnym portalu YouTube trafiłem na bardzo ciekawy materiał o tworzeniu przez rodziców perspektyw do dalszego rozwoju własnego dziecka. Pamiętajcie Rodzice, że to wy jesteście pierwszym Trenerem swojej pociechy.

Motywacja to bardzo trudny temat wśród dzieci i młodzieży. Łatwo jest kogoś zmotywować na chwilę poprzez dany bodziec np. „Jak strzelisz bramkę to kupię Ci synku nowe korki”. Owszem taka motywacja działa ale na jak długo? Motywacja powinna mieć pojęcie długoterminowe. Dążenie do postawionego sobie celu. Zbyt często w środowisku sportowym po zawodach, meczach, turniejach słyszymy o rodzicach, którzy mają własne niespełnione ambicje i za wszelką cenę chcą swoim dzieckiem je spełnić. TO NAJWIĘKSZY BŁĄD ! Waszą rolą jest wspierać, chwalić, być z nim kiedy tylko to możliwe.

Dziecko uprawiające jakikolwiek rodzaj sportu jest narażone na duża dawkę stresu i emocji związanych z jego zaangażowaniem, chęcią robienia wszystkiego jak najlepiej właśnie dla WAS. To Wy jesteście ich widownią ich całym światem, który powinien wspierać niezależnie od tego czy dany element, zagranie czy występ im wyjdzie.

Rodzicu pamiętaj wszystko zaczyna się u Ciebie.