EUROPA LEAGUE FINAL WARSZAWA 2015


   Super, fantastyczny, niezapomniany, piękny itd. To tylko kilka z wielu określeń jakich mógłbym użyć do opisania EUROPE LEAGUE FINAL w Warszawie. Przed samym meczem żałowałem, że nie zagra z Sevillą drużyna Napoli, ale jak się okazało podczas spotkania nie było czego żałować. 5 bramek, dużo szybkich składnych akcji, Polski akcent w postaci Grzegorza Krychowiaka i chwile grozy, gdy końcówce spotkania  zawodnik Dnipro Brazylijczyk Matheus padł na murawę.

   Jak tylko dowiedziałem się o finale w Polsce to powiedziałem sobie, że zrobię wszystko żeby na tym meczu się znaleźć. Coś pięknego, cała otoczka tego meczu, atmosfera na trybunach, radość i smutek. Spełniło się jedno z moich marzeń kolejne jest krok wyżej czyli CHAMPIONS LEAGUE FINAL.

   Na samym meczu spotkałem Łukasza Zwolińskiego z dziewczyną, których serdecznie pozdrawiam a, Łukaszowi z całego serca życzę, aby kiedyś zagrał na stadionie narodowym w Warszawie. Miałem okazję zrobić sobie zdjęcie z dwoma postaciami jak na dzień dzisiejszy mocno związanymi z Polską piłką. Wojciech Kowalewski były bramkarz reprezentacji oraz Wojciech Kowalczyk były polski piłkarz, kiedyś kapitan reprezentacji , obecnie komentator w polsat sport oraz jeden z prowadzących program Cafe Futbol.

Tomasz Byszko, Łukasz Zwoliński

Tomasz Byszko, Wojciech KowalewskiTomasz Byszko, Wojciech Kowalczyk

 

Untitled 3

   Co do samego meczu to na pewno mógł się podobać. Zawodnicy z Dnipro nie ograniczyli się tylko do obrony jak wielu obstawiało. Grali mocno w obronie, starali się wyłączać środek pola Sevilli ze zmiennym szczęściem. Szybko objęli prowadzenie co bardzo pozytywnie i motywująco wpłynęło na dalsze poczynania zawodników z Ukrainy, lecz przy grze z Hiszpańską drużyną niestety ale jeden błąd może kosztować bardzo dużo i tak samo było tego wieczoru. Szybkie wymiany piłek przy doskonałej technice zawodników z półwyspu Iberyjskiego mocno krzyżowały plany taktyczne Dnipro. Cieszy, że bramkę na stadionie narodowym zdobył Grzegorz Krychowiak. Patrząc na rozwój boiskowych wydarzeń szczerze liczyłem na dogrywkę, bo tego dnia piłkarze „gospodarzy” na nią zasłużyli.

GALERIA FINAŁ LE WARSZAWA

Jak zwykle na koniec chciałbym bardzo podziękować Przemkowi za możliwość bycia na meczu oraz osobom, z którymi się tam wybrałem za fajny wypad czyli: Szymon Hartman, Michał Chamera, Leszek Łukowicz oraz Piotr Kotarski.

IMG_3882