Warsztaty szkoleniowe dla trenerów AMO.


     W dniach 12-13 grudnia 2015 roku PZPN zorganizował warsztaty szkoleniowe dla wszystkich trenerów pracujących w ośrodkach AMO. Do Warszawy pojechaliśmy całą kadrą szkoleniową AMO Gdańsk (Karol Wasielewski, Tomasz Borkowski, Paweł Szajrych oraz Ireneusz Rymarczyk). Pierwszego dnia szkolenie przeznaczone było dla wszystkich trenerów. Na drugi dzień sprawy organizacyjne oraz operacyjne były przedstawiane koordynatorom poszczególnych ośrodków. Mieliśmy przyjemność posłuchać w teorii i zobaczyć w praktyce zajęcia prowadzone przez Pana Krzysztofa Paluszka oraz Konrada Łągiewczyka z komisji technicznej PZPN oraz trenerów AMO ( Łódź – Piotr Grzelak, Katowice – Marcin Oślizło, Rzeszów – Marcin Włodarski)

IMG_7229

     Przedstawione nam zostały 3 treningi pokazowa na grupach żak oraz orlik. Wszystkie zajęcia prowadzone były według idei jaka zawarta jest w koncepcji pracy Akademii Młodych Orłów. Uzyskaliśmy cenne uwagi oraz zobaczyliśmy dla niektórych nowe środki treningowe. Poniżej przestawiam tematy treningów pokazowych wraz z załączonymi konspektami do wglądu.

1 trening: Marcin Oślizło – AMO Katowice, Konrad Łągwieczyk – Komisja Techniczna PZPN
AMO gr. ŻAK – Trening „kreatywnych” podań

2 trening: Piotr Grzelak – AMO Łódź, Krzysztof Paluszek – Komisja Techniczna PZPN
AMO gr. ŻAK – Rozwijanie inteligencji piłkarskiej w grach

3 trening: Marcin Włodarski – AMO Rzeszów, Krszystof Paluszek oraz Konrad Łągwieczyk – Komisja Techniczna PZPN
AMO gr. ORLIK – Nauczanie gry 1 x 1 – trening indywidualny w formie stacyjne

     Po treningach pokazowych mieliśmy okazję skonfrontować nasze przemyślenia z trenerami prowadzącymi zajęcia. Końcowe zajęcia teoretyczne poprowadziło dwóch trenerów wymienionych wyżej z PZPN-u. „Nauczanie gry 1×1 w programie AMO” oraz „Zasady stopniowania trudności w ćwiczeniach i grach stosowanych w programie AMO”. Po zajęciach zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z okazji, że był to pierwszy taki zjazd wszystkich trenerów do stolicy. Na koniec jeszcze bardzo miły gest ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej. Każdy ze szkoleniowców otrzymał świąteczną paczkę.

Podsumowując: warsztaty szkoleniowe były profesjonalnie przygotowane przez organizatorów od A do Z. Zajęcia ciekawe i nasuwające wnioski do kolejnej pracy trenerskiej. Możliwość obejrzenia i jednocześnie dyskutowania na dany temat to na pewno jedna z lepszych metod stosowanych na kursokonferencjach niż sama teoria, która i tak jest bardzo ważna.